ورود به پنل کاربری

موقعیت ما در نقشه

پنل کاربری شما

استـرس احتمـال بـارداری را کـاهـش می‌دهـد

⬅️نتایج مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد استرس احتمال بارداری زنان را 40 تا 45 درصد کاهش می‌دهد.

⬅️محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه لوئیزویل در این مطالعه متوجه شدند، زنانی ‌که در دوره تخمک‌گذاری خود استرس بیشتری داشتند احتمال بارداری آنها در این ماه در قیاس با ماه‌های دیگری که استرس کمتری داشتند تقریبا 40 درصد کمتر بود.

⬅️محققان همچنین دریافتند، زنانی که معمولا احساس استرس بیشتری را نسبت به سایر زنان گزارش می‌دادند، احتمال بارداری آنها حدود 45 درصد کمتر بود.

⬅️ تاثیر منفی استرس بر بارداری تنها در دوره تخمک گذاری مشاهده می‌شود و این موضوع حتی بعد از ارزیابی سایر عوامل مانند سن، شاخص توده بدنی و... نیز صادق بود.

⬅️این نتایج نشان می‌دهند زنانی‌ که می‌خواهند باردار شوند باید احتمال بارداری خود را با اتخاذ اقدامات فعالانه‌ای به سمت کاهش استرس مانند ورزش کردن، شرکت در برنامه مدیریت استرس یا مشاوره با یک کارشناس بهداشتی افزایش دهند.

⬅️این مطالعه همچنین نشان داد، زنانی که باردار شدند در پایان ماهی که در آن باردار شدند نیز یک افزایش استرس را تجربه کردند.

⬅️براساس فرضیه محققان این افزایش تنش و استرس می‌تواند ناشی ازانجام آزمایش بارداری درخانه و پی بردن به بارداری یا ناشی از تغییرات در سطح هورمون‌هایی باشد که توسط بارداری ایجاد شده است.

⬅️نتایج این مطالعه به تازگی در مجله Annals of Epidemiology منتشر شده است.

#استرس

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین اطلاعیه ها و مطالب رایگان سایت همینک در خبرنامه عضو شوید!

گالری تصاویر

ارتباط با ما

 66566171-4

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 تهران- خیابان کارگر شمالی - بعد از میدان انقلاب - نرسیده به بلوار کشاورز -  ابتدای نصرت - پلاک25 - طبقه سوم-کلینیک سارا