ورود به پنل کاربری

موقعیت ما در نقشه

پنل کاربری شما
مدیر محتوای سایت

مدیر محتوای سایت

In hac habitasse platea dictumst. Vestibulum non elit nunc. In nisl urna, sagittis in vehicula eget, commodo quis lectus. Proin eleifend, dolor egestas imperdiet fermentum, dui est accumsan eros, sit amet egestas nibh nisl sed nunc. Ut vitae orci enim. Nulla eu iaculis arcu.

 

برگزاری کارگاه یک روزه دستکاری های تخمک و جنین به منظور اهداف تشخیصی و درمانی در روز جمعه ۲۵ دیماه ۱۳۹۴
 
به گزارش IVFrc، انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولیدمثل ایران در راستای اهداف خود در ارتقای کیفیت و سطح دانش متخصصین  و دانش آموختگان این رشته اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی نموده است.
 
دبیر علمی کارگاه دکتر معرفت غفاری نوین گفت: هدف از برگزاری این دست کارگاه های آموزشی تبادل اطلاعات در بین متخصصین مربوطه و در میان گذاشتن آخرین دست آوردهای علم جنین شناسی و تولیدمثل می باشد.
 
وی افزود: طرق مختلف هچینگ و بیوپسی مکانیکی و لیزری، مزایا و معایب آن و فریز جنین قبل یا بعد از بیوپسی، بیوپسی جنین در مراحل مختلف رشد جنین، و چگونگی برداشت بلاستومرهای فرگمنته و فواید آن مطرح و شرکت کنندگان نیز به صورت عملی با روش بیوپسی مکانیکال آشنا شدند و خود نیز به تمرین عملی پرداختند و در پایان به تمامی شرکت کنندگان گواهی شرکت در کارگاه از طرف انجمن جنین شناسی اهدا گردید.
 
این کارگاه با شرکت جمعی از دانشجویان دکترا در رشته های مرتبط و  شاغلین در مراکز درمان ناباروری از نقاط مختلف کشور از جمله آذربایجان، شیراز، اصفهان، قم و تهران در دو بخش تشریحی و عملی از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰ برگزار گردید.
 
کارگاه مذکور با همکاری مرکز درمان های پیشرفته سارا در تهران برگزار گردید.

 

 

برگزاری کارگاه انجماد شیشه ای بافت تخمدان انسانی
 
برگزاری کارگاه انجماد شیشه ای بافت تخمدان انسانی
برگزاری کارگاه انجماد شیشه ای بافت تخمدان انسانی در روز جمعه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۴
 
انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولیدمثل ایران به همکاری کلینیک درمان های پیشرفته ناباروری سارا در راستای ارتقای کیفیت و سطح دانش متخصصین و دانش آموختگان این عرصه اقدام به برگزاری این کارگاه نموده است.
 
به گزارش IVFrc ،کارگاه مذکور در دو قسمت تئوری و عملی به سرپرستی استاد های بیولوژی تولیدمثل، خانم دکتر مژده صالح نیا و خانم دکتر زهرا شمس به مباحثی همچون:
 
اندیکاسیون های انجماد بافت تخمدان انسانی و تکنیک های انجماد بافت تخمدان انسانی، روشهای بکارگیری از بافت منجمد و ذوب شده و نتایج آن در دنیا پرداخت.
 
در قسمت عملی چگونگی آماده سازی بافت تخمدان انسانی برای انجماد، مواد مورد نیاز و چگونگی آماده سازی بافت تخمدان برای انجماد و ذوب به صورت عملی آموزش داده شد.
این کارگاه با حضور استاد های میهمان; دکتر حجت اله سعیدی جنین شناس، دکتر معرفت غفاری نوین جنین شناس، دکتر عذرا آزموده جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی، دکتر نسرین السادات علوی جراح و متخصص بیماری های پستان و دکتر کتایون برجیس جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی به کار خود پایان داد.
 
این کارگاه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۵ به طول انجامید.

 

 

یکشنبه, 13 مهر 1393 ساعت 10:05

بهترین قرص ضدبارداری کدام است؟

اغلب قرص‌های ضد بارداری ترکیبی، در بسته‌های ۲۱ روزه و یا ۲۸ روزه موجود هستند. در طول ۲۱ روز، در یک زمان مشخص و یکسان، روزانه یک قرص هورمون خورده می‌شود.
درباره قرص های ضد بارداری چه می دانید؟ قرص‌های ضد بارداری چه نوع قرص‌هایی هستند؟ 
قرص‌های ضد بارداری قرص‌هایی هستند که باید به‌صورت روزانه مصرف شوند و معمولا حاوی هورمون‌های استروژن و پروژسترون هستند. این قرص‌ها به‌منظور جلوگیری از باردار شدن مصرف می‌شوند. 
 
این قرص‌ها چگونه عمل می‌کنند؟ 
 اکثر این قرص‌ها ترکیبی‌اند؛ یعنی حاوی ترکیبی از هورمون‌های استروژن و پروژسترون هستند تا از تخمک‌گذاری (آزاد شدن تخمک در طول چرخه ماهیانه) جلوگیری نمایند. یک زن بدون تخمک‌گذاری نمی‌تواند باردار شود، زیرا تخمکی وجود ندارد که بخواهد بارور شود. مصرف این قرص‌ها همچنین مخاط گردن رحم را ضخیم می‌کند و بنابراین کار اسپرم برای ورود به رحم و رسیدن به تخمکی که ممکن است آزاد شده باشد، بسیار مشکل می‌شود. این قرص‌ها همچنین روی بافت پوششی رحم تأثیر می‌گذارند، به‌صورتی که تخمک دیگر نمی‌تواند در دیواره رحم لانه گزینی انجام داده و به آن متصل شود. 

اغلب قرص‌های ضد بارداری ترکیبی، در بسته‌های ۲۱ روزه و یا ۲۸ روزه موجود هستند. در طول ۲۱ روز، در یک زمان مشخص و یکسان، روزانه یک قرص هورمون خورده می‌شود. بسته به نوع قرص، قرص‌های ضد بارداری به مدت ۷ روز متوقف می‌شوند، و یا در ۷ روز باقی‌مانده دوره، قرص‌هایی خورده می‌شوند که حاوی هورمون نیستند. برخی خانم‌ها بسته‌های ۲۸ تایی (که شامل ۷ قرص بدون هورمونند) را ترجیح می‌دهند، زیرا این برنامه به آن‌ها کمک می‌کنند که عادت خوردن روزانه قرص‌ها را ادامه دهند. همچنین یک قرص ترکیبی موجود است که تعداد عادت‌های ماهانه خانم‌ها را کاهش می‌دهد. این قرص‌ها باید به مدت ۱۲ هفته خورده شده و بعد برای ۷ روز خورده نشود. با این سیستم پریود هر ۳ ماه یک‌بار اتفاق می‌افتد. 
 
نوعِ دیگری از قرص که می‌تواند تعداد عادات ماهانه را کاهش دهد، قرصی با دوز پایین پروژسترون است. تفاوت این قرص با قرص‌های دیگر این است که به‌جای این‌که شامل ترکیبی از هورمون‌ها پروژسترون و استروژن باشد، تنها حاوی یک هورمون یعنی پروژسترون است. این قرص با ضخیم کردن بافت گردن رحم و ایجاد تغییر در بافت رحم عمل می‌کند و گاهی تخمک‌گذاری را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. این قرص نسبت به قرص‌های ترکیبی از اثر کمتری در پیش‌گیری از بارداری برخوردار است. این قرص باید هر روز و بدون توقف خورده شود. خانمی که این قرص را مصرف می‌کند ممکن است دچار عادت نشود و یا عادت ماهانه‌اش به‌هم بریزد. این نوع از قرص برای تأثیرگذاری باید هر روز حتما در یک زمان مشخص خورده شده و خوردن آن هیچ روزی فراموش یا متوقف نگردد. 
 
هر نوع از قرصِ ضد بارداری در صورتی‌که در هر روز در یک زمان مشخص خورده شود، کارایی بهتری خواهد داشت (چه زن می‌خواهد در مدت زمانی رابطه داشته باشد یا خیر). این امر به ویژه در مورد قرص‌های غیر ترکیبی که تنها حاوی پروژسترون هستند، بسیار حائز اهمیت است. بسیار مهم است که قرص‌های شخص دیگری را مصرف نکنید (نوع قرص‌ها متفاوت است)، اگر قرصی را فراموش کنید و یا نخورید، دیگر به‌طور مطمئن در برابر بارداری ایمن نیستید و باید از روش‌های همراه دیگری نیز مانند استفاده از کاندوم روی آورده و یا برای مدتی از داشتن رابطه پرهیز کنید. 
در هفت روز ابتدای خوردن قرص‌ها بهتر است از روش‌های پیشگیری همراه دیگری نیز استفاده شود، برای مثال از کاندوم استفاده شود تا به‌گونه‌ای مطمئن از بارداری جلوگیری به‌عمل آید. 
پس از گذشت ۷ روز، قرص می‌بایست به تنهایی از بارداری پیشگیری کند. اما ادامه استفاده از کاندوم ریسک ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را کاهش می‌دهد. 
 
 
یکشنبه, 13 مهر 1393 ساعت 09:59

سقط جنین داشتم، کی باردار شوم؟

من ۵هفته و چهار روز جنینم سقط شد. علتش چی بود؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من ۵هفته و چهار روز جنینم سقط شد. علتش چی بود؟ اول لکه بعد خونریزی بعد درد شدید شکم. لخته هم ازم افتاد بعد سونوی داخلی دادم هیچی توی رحم من پیدا نبود. خود به خود سقط شده حالا کی اقدام کنم؟ 

پاسخ منصوره ایزدی، کارشناس مامایی:
دلایل بسیار زیادی در سقط جنین موثر هستند که از آن جمله می توان به تغذیه، وجود مشکلات کروموزمی در جنین و غیره اشاره کرد. در صورتی که مشکل کروموزمی منجر به سقط جنین نشده باشد و در بررسی هایی که پزشک انجام می دهد، مشکل خاصی تشخیص داده نشود، جای نگرانی وجود ندارد و شما حدود ۴۰ روز بعد از سقط جنین می توانید برای بارداری مجدد اقدام کنید و البته این بار شانس بارداری شما خیلی بیشتر نیز خواهد بود. لازم به ذکر است که احتمال وجود مشکلات کروموزومی در زوج هایی بیشتر است که زن و شوهر با یکدیگر فامیل هستند و نسبت خونی دارند.
 
منبع: نی نی بان
یکشنبه, 13 مهر 1393 ساعت 08:11

چگونه به کارمندان انگیزه بدهیم؟

 

مطالب این مقاله از کتاب 2014 برایان تریسی با نام «رهبری کسب‌وکار» گرفته شده است. خواندن این کتاب جذاب را به همه رهبران کسب‌وکار توصیه می‌کنیم.

افراد معمولی با کمتر از 50 درصد ظرفیت و گاهی فقط با 40 درصد ظرفیت‌ کار می‌کنند. رهبران آن 30 درصد، 40 درصد یا 50 درصد ظرفیت اضافه را در افراد شکوفا می‌کنند و باعث می‌شوند که عملکرد افراد نسبت به گذشته به شدت بهبود یابد.

 

این روزها مشخص است که شرکت اپل تاکنون در استراتژی خود در زمینه گوشی‌های هوشمند در مسیر درستی حرکت کرده است.

به گزارش نشریه تایمز آو ایندیا، در حالیکه بسیاری از افراد معتقد بودند اپل در حال واگذاری عرصه به سامسونگ و اندروید است، اما به نظر می‌رسد که این امر رخ نخواهد داد.

یکشنبه, 13 مهر 1393 ساعت 03:31

پیام مدیرعامل شرکت گازرسانان خزر

مجموعه وبسایت افزونه ها دات کام تواسنته با تکیه بر دانش برنامه نویسی خود؛ وبسایت رسمی شرکت را با تمام کیفیت به انجام برساند .خوشحال خواهیم شد که در ادامه همکاری صمیمانه ای داشته باشیم./حمید بهنام نژاد

یکشنبه, 13 مهر 1393 ساعت 03:28

پیام مدیرعامل شرکت ارسباران ایران

اینجانب صابر هاشملوی ارسی  بعنوان مدیرعامل شرکت ارسباران ایران، رضایتمندی خود را از فعالیت شرکت افزونه ها اعلام میدارم.این شرکت توانسته نیازهای حوزه طراحی وبسایت شرکت ما را فراهم بیاورد.

اینجانب حجت مردانه زاده بعنوان مدیریت عامل شرکت فناوری اطلاعات وِبرا، رضایت کامل خود را از فعالیت مفید و مثمرثمر گروه افزونه ها دات کام اعلام میدارم و از خداوند متعال آرزوی موفقیت روزافزون ایشان را خواستارم.

شنبه, 12 مهر 1393 ساعت 23:47

.

صفحه1 از2

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین اطلاعیه ها و مطالب رایگان سایت همینک در خبرنامه عضو شوید!

گالری تصاویر

ارتباط با ما

 66566171-4

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 تهران- خیابان کارگر شمالی - بعد از میدان انقلاب - نرسیده به بلوار کشاورز -  ابتدای نصرت - پلاک25 - طبقه سوم-کلینیک سارا